Ve středu bude zahájena oprava dalšího mostu na Strakonicku

oprava mostu v katastru obce Jinín na Strakonicku (zdroj kraje.rsd.cz/Google maps)

STRAKONICKO – Ve středu 15. června 2022 bude zahájena další letošní akce na silnici I/22. Na řadu přijde oprava mostu v katastru obce Jinín na Strakonicku. Silnice nebude uzavřena, stavební práce budou prováděny po polovinách. Hotovo by mělo být do konce listopadu letošního roku. 

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek uvedl, že v průběhu stavebních prací dojde na téměř 20 metrů dlouhém mostě k výměně mostních závěrů, ložisek a úpravě spodní stavby. „Ta zahrnuje odstranění a náhradu závěrných zídek a úložného prahu. Během výměny ložisek bude nosná konstrukce zvednuta a ponechána na provizorní nosné konstrukci. Dále bude provedena výměna říms, vozovkového souvrství a záchytného systému,” popsal Koloušek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Samotná oprava bude prováděna po polovinách a nebude tak nutné komunikaci zcela uzavírat. Provoz bude veden jedním jízdním pruhem kyvadlově. Stavební práce budou stát 16,5 milionu korun bez DPH. „K opětovnému uvedení mostu do provozu by pak mělo dojít do konce listopadu,” dodal mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.