Budějovičákům začne sloužit nový sběrný dvůr. Víme, kde ho najdete

Nový sběrný dvůr bude zprovozněn v areálu letiště Planá u Českých Budějovic (zdroj c-budejovice.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nový sběrný dvůr bude zprovozněn v areálu letiště Planá u Českých Budějovic, a to hned u jeho vstupu. Jedná se o čtvrté zařízení, v němž mohou Budějovičáci odevzdat odpad. Kapacita je dimenzovaná i pro občany okolních obcí. 

Od 23. června tak budou mít lidé další možnost zbavit se zdarma nepotřebných věcí. „Otevření sběrného dvora vychází z naší snahy rozšířit služby pro občany. Roky jsme o zprovoznění dalšího dvora usilovali. Jsme moc rádi, že se nakonec podařilo nalézt vhodný pozemek a dotáhnout vše do konce,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Sběrný dvůr je určen pro odkládání vybraného tříděného odpadu z domácnosti i ze zahrad. Jedná se například o nábytek, koberce či sanitární keramiku, kovy, papír, sklo, kompozitní obaly, nebezpečné odpady, vyřazená elektrozařízení, jako třeba mikrovlnné trouby, PC nebo pračky či chladničky. Kompletní seznam je zveřejněn na webových stránkách společnosti FCC České Budějovice a magistrátu.

Další stabilní sběrné dvory jsou v ulici Dolní, Plynárenská a na Švábově Hrádku. Otevírací dobu mají všechny dvory stejnou, platit to bude i u nově otevřeného.

zdroj: c-budejovice.cz