Nakoukněte do historie na Slavnostech pětilisté růže!

ČESKÝ KRUMLOV – Na to, že Slavnosti pětilisté růže trvají jen tři dny, je program velmi našlapaný. V průvodech z období gotiky a renesance potkáte kolem sedmi stovek kostýmovaných postav šlechticů, měšťanů, či hudebníků. Kolik toho víte o rozdělení rodu Vítkovců? Téměř nic? Tak se vydejte na rytířský turnaj. Jeho tématem totiž bude právě legenda o Dělení růží. Hlavním tématem historického programu a workshopů je ovšem svatba Petra I. z Rožmberka s Violou Těšínskou.

Rychtářský průvod městem a lidová historická veselice slavnosti na náměstí Svornosti otevřou. Večer se vydá na cestu městem i ohňový průvod. Můžete si na něj počkat v jeho cíli, tedy v Pivovarské zahradě, kde proběhne slavnostní ohňostroj. Zajímá vás, jak vypadalo dobové vojenské ležení? Vydejte se do městského parku, kde budete mít středověk doslova na dotek. Tématem programu v této části města je svatba Petra I. z Rožmberka s Violou Těšínskou a děti si tu jistě rády vyzkouší práskání bičem.  Nejen dětskou divadelní scénu najdete v Klášterech Český Krumlov. Projdete se řemeslnou uličkou s historickými řemesly, dobovým trhem a když vám vyhládne, ochutnáte i něco dobrého z klášterní pekárny. Ostatně gastronomii můžete spojit s historickými hrami pro děti i v Pivovarské zahradě.

Do slavností bude zapojena i řeka Vltava, která bude místem pro plavbu alegorických vorů, celodenní stráž bude držet Schwarzenberská granátnická garda a ze zámecké věže zazní troubení fanfár. Prostě budete mít co dělat, abyste stihli alespoň polovinu toho, co Slavnosti pětilisté růže od 17. do 19. června v Českém Krumlově nabídnou!