Příští týden začíná oprava páteřní silnice na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci

sídliště Vajgar v Jindřichově Hradci (zdroj jh.cz)

JINDŘICHŮV HRADEC – Řidiči na sídlišti Vajgar musí příštího týdne počítat s omezením dopravy a parkování. Začne tady totiž plánovaná oprava povrchu páteřní dvouproudé komunikace. Hotovo by mělo být podle informací z jindřichohradecké radnice nejpozději do začátku září, možná ale už v polovině prázdnin.

Rekonstrukce začne v pondělí 20. června a týká se úseku od kruhové křižovatky s ulicí Jáchymova (u plaveckého bazénu) po křižovatku s ulicí Na Řečičce (včetně této křižovatky). Práce budou probíhat ve třech etapách tak, aby byla vždy uzavřena jen nezbytná část silnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„V první etapě se opraví úsek od kruhového objezdu u plaveckého bazénu po dům číslo popisné 678, druhá etapa se bude týkat úseku od zmíněného domu po křižovatku k Trojstředisku a třetí etapa bude rozdělena ještě na dvě části – v první se opraví komunikace od Trojstřediska až za křižovatku s ulicí Řečička v jednom směru a v poslední fázi druhý směr tohoto úseku,” popsala mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková.

(zdroj jh.cz)

Po dobu prací nebudou autobusy MHD zajíždět do sídliště a bude zrušena zastávka sídliště Vajgar-trojstředisko. Pro obsluhu sídliště bude sloužit zastávka sídliště Vajgar-Merkur.

Rekonstrukci páteřní komunikace na sídlišti Vajgar je vyčíslena na 9,5 milionu korun s DPH. „Jedná se o výměnu asfaltové obrusné vrstvy komunikace s lokální sanací konstrukční vrstvy a opravu a zřízení nového odvodnění dešťových srážek. Součástí zakázky je i oprava krytu stávajících křižovatek mezi vnitřní a vnější komunikací, obnova stávajícího nebo zřízení nového dopravního značení a případná výměna nebo doplnění betonových obrubníků,” uvedla Čermáková.