Hra Němý Bobeš vás zaujme dvěma dějovými variantami

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Divadlo Járy Cimrmana přiváží na jih Čech svou herecky nejpočetnější hru Němý Bobeš. Každý z herců bude hrát několik rolí a dramatický příběh má dvě dějové varianty. Proč? Inu proto, že soused autora Járy Cimrmana Padevěd na díle sušil houby a ne všechny jeho pasáže jsou tedy zřetelně čitelné. To se holt stane.

Ženu hajného Mikovce nikdo neviděl už sedmnáct let. Kdykoliv za ní někdo přišel do hájovny, dostalo se mu jednoduché odpovědi, že je na malinách. Když na něj farář s vesnickým lékařem uhodí, přizná se Mikovec, že ji vyhnal, neboť v době prusko-rakouské vojny otěhotněla s pruským poručíkem baronem von Grünbach. Syna zvaného Bobeš pak pohodila v lese a vychovaly jej srny. Je němý, plachý a má zvířecí návyky, pročež ho Mikovec ukrývá na půdě hájovny. Lékař předpokládá, že otřes způsobený setkáním se skutečným otcem by mohl vyléčit Bobešovu němotu, proto se s ním vydají do Grünbachu. Tam je ovšem čeká i velké překvapení.

Podaří se Bobeše vyléčit? A proč se Marta převlékla za komorníka? Dramatický příběh s dvěma dějovými variantami uvidíte v divadelním sále Metropolu v Českých Budějovicích 24., resp. 26. června. Představení Němý Bobeš začíná v 19 hodin.