Řidič kamionu prorazil závoru železničního přejezdu a ujel

Řidič kamionu prorazil závoru železničního přejezdu ve Tchořovicích na Strakonicku (zdroj Policie ČR)

STRAKONICKO – Ve čtvrtek po jedné hodině odpolední došlo na železničním přejezdu v obci Tchořovice k dopravní nehodě. Řidič jízdní soupravy složené z nákladního vozidla a přívěsu jel ve směru od Plzně na Písek. Na přejezdu v obci nerespektoval signály a vjel na přejezd ve chvíli, kdy došlo ke stažení závory. Tu poškodil a odjel.

O nehodě informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. V obci Tchořovice řidič kamionu nerespektoval světelné signály přerušovaných červených světel a vjel na železniční přejezd. „V tu chvíli však došlo ke stažení závory, která se opřela o horní část nákladního automobilu. Řidič začal couvat a přitom závoru poškodil. Poté z místa nehody ujel,” popsala Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Informaci o nehodě převzali policisté z Blatné, kteří řidiče během několika desítek minut dostihli a zkontrolovali v Plzeňské ulici v Blatné. „Řidiči cizí státní příslušnosti provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Případ si převzali strakoničtí dopravní policisté. Muž při nehodě způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 20 000 korun,” doplnila policejní mluvčí.