Zdrogovaná řidička ujížděla policistům. Přiřítila se do míst, kde si běžně hrají děti

Řidička pod vlivem drog nebezpečně ujížděla policistům až do poklidné čtvrti rodinných domů (zdroj Policie ČR)

PÍSEK – V sobotu dopoledne zažili obyvatelé poklidné čtvrti rodinných domů v lokalitě U Václava nebezpečnou podívanou. Do míst, kde si běžně hrají děti, se přiřítila řidička pod vlivem drog, která ujížděla policejní hlídce. Nebyl to však jediný ženin prohřešek.

O případu informovala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. „Vše začalo krátce po půl desáté, kdy si písečtí dopravní policisté na silici I/20 všimli automobilu značky Seat, které mělo úplně zdemolované a promáčklé čelní sklo. Řidička s vozem jela ve směru od Tálína,” uvedla Čuřínová Ingrišová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté chtěli samozřejmě ženu zastavit, ta však na opakované výzvy nereagovala. „Policisté používali světelného i zvukového znamení i rozsvícený nápis STOP. Řidička neuposlechla, naopak začala hlídce nebezpečně ujíždět směrem k městu. Přes přeložku silnice I/20 pokračovala až do vilové čtvrti do slepé ulice, kde policisté ženu za použití donucovacích prostředků dostali ven z auta a spoutali ji,” popsala policejní mluvčí.

Řidička pod vlivem drog nebezpečně ujížděla policistům až do poklidné čtvrti rodinných domů (zdroj Policie ČR)

Podle informací policie se řidička odmítla podrobit dechové zkoušce na alkohol, test na drogy policisté provedli a byl pozitivní na Amfetamin/metanfetamin. To ještě nebylo vše, žena měla problémy se zákonem i v minulosti a má zákaz řízení.

„Zdravotníci ženu následně prohlédli a dopravní policisté převezli na protialkoholní záchytnou stanici do Českých Budějovic, kde zjistili, že i zde už s ní mají své zkušenosti,” dodala.