V Písku lze parkování na třech místech platit mobilem

Na třech parkovištích v centru města je možné zaplatit parkovné pomocí mobilní aplikace MPLA (zdroj mesto-pisek.cz)

PÍSEK – Na třech parkovištích v centru města je možné zaplatit parkovné pomocí mobilní aplikace MPLA. Tu využívá i řada jiných měst. Její výhodou je, že řidiči nemusejí hledat parkovací automat nebo drobné, navíc si mohou odkudkoli a kdykoli prodloužit dobu parkování.

Jak informovala mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová, tímto způsobem lze platit parkovné na Velkém a Alšově náměstí a v Jungmannově ulici. Aplikace je ke stažení v GooglePlay či AppStore. „Při prvním použití aplikace je třeba uložit registrační značku vozidla a registrovat platební kartu. Při dalším použití již není třeba nic zadávat a uživatel zaplatí jen několika kliknutími. Případně lze jen naskenovat QR kód na parkovacím automatu a zaplatit webovou aplikací http://mpla.io/un bez nutnosti stažení aplikace nebo registrace,” popsala způsoby placení Měšťanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Služba MPLA je také integrována do aplikací Mapy.cz, Citymove a eParkomat. Jejím prostřednictvím můžete platit parkovné v několika desítkách českých měst, například v Praze, Příbrami, Pardubicích nebo Brně. Informace o aplikaci naleznete zde.