Zažijte železniční romantiku v parním vlaku!

VOLARY – Chystáte se na výlet vlakem? Pak si vyberte některý z těch parních na Volarsku. Kdo chce totiž poznat nejromantičtější železniční tratě u nás, zamíří právě sem. Každý z vlaků más své jméno, takže vás malebnou šumavskou krajinou poveze třeba Andreas Hartauer, Jaromír John, nebo Josef Seidel!

Nejhezčí úseky jihočeských lokálek procházejí Národním parkem Šumava, jiné tvoří hranici mezi národním parkem a chráněnou krajinnou oblastí. A tak vás historické vlaky v čele s parní lokomotivou Kafemlejnek z roku 1901 vezmou na trať mezi Volary a Lenorou, do Nového Údolí nebo Černé v Pošumaví. V tom, že každý pořádný vlak má mít svůj název, nejsou výjimkou ani ty šumavské. Potkáte se tedy s Andreasem Hartauerem, slavným rodákem z Lenory, který složil neoficiální Šumavskou hymnu “Na krásné Šumavě”, schwarzenberským nadlesním Jaromírem Johnem, který se zasadil o zřízení přírodní rezervace v Boubínském pralese, nebo známým fotografem Josefem Seidlem.

Pokud jste ještě nepodlehli idyle venkovských tratí a romantice lesních nádraží, během Léta s párou se to určitě stane. Malebnou šumavskou krajinou kolem Volar vás provezou vlaky ve dnech 3., 4., 5., 10., 11., 17. a 18. července, do Černé v Pošumaví můžete vyrazit 19. července.