Na Borůvkobraní si můžete dát i selátko!

BOROVANY – Kolik borůvkových knedlíků zvládnete sníst? Chytnete hozenou borůvku do úst? Přijďte si otestovat své schopnosti na Borůvkobraní, třeba některou ze soutěží vyhrajete! A protože Borovany žijí tento rok loutkou, čeká na děti maratón loutkových představení s Borovanským Kašpárkem, kterého si budou moci i vyrobit a odnést domů na památku.

Na kolik borůvkových knedlíků si věříte? Změřte své síly s ostřílenými borci a přihlaste se do soutěže v jejich pojídání, nebo se zúčastněte Mistrovství světa v chytání borůvek do úst. Ještě jste neochutnali borůvkové pivo? Tady k tomu máte jedinečnou příležitost, stejně jako ochutnat borůvkové limonády, víno či likéry. Borovany žijí letos loutkou, takže vám doporučujeme vydat se na náměstí. Pod rukama uměleckého řezbáře Martina Míky vznikne dřevěná socha Borovanského Kašpárka, kterému je věnován i program na dětském pódiu v parku. “Na děti tam čeká maratón loutkových představení, jejichž pauzy vyplní Borovanský Kašpárek. S ním si děti zatančí, zazpívají a zasoutěží. Během loutkářského workshopu si potom kašpárka vyrobí a odnesou na památku domů,“  zve vedoucí kultury a knihoven Magdalena Hluštíková.

I samotný borovanský klášter, který bude 9. a 10. července od 10 hodin centrem Borůvkobraní, bude plný loutek. Navštivte tematické výstavy, zapojte děti do borůvkových tvořivých dílen, projděte si řemeslný jarmark a v zahradě si nakupte sazenice borůvek! A pokud náhodu mezi milovníky borůvek nepatříte, najdete tu i rožněné selátko, domácí klobásky a další pochoutky.