Při nehodě u Protivína se zranili tři lidé. Na místo letěl vrtulník

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

PÍSECKO – K vážné dopravní nehodě došlo v neděli v podvečerních hodinách na Písecku. Sedmdesátiletá řidička osobního automobilu s přívěsem vjela z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetla s jiným automobilem. Tři lidé se zranili a na místě zasahovala také letecká záchranná služba.

Nehoda se stala ve tři čtvrtě na pět odpoledne za Protivínem. „Řidička Peugeotu s přívěsem jela ve směru od Protivína na Písek. Náhle přejela do protisměru, kde se její vůz srazil s vozidlem značky BMW,” popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místo vyjížděli tři zdravotnické posádky včetně lékaře a vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby. Při nehodě došlo ke zranění tří lidí. „Starší žena utrpěla mnohočetná vážná poranění. Po uvedení do umělého spánku byla ve stabilním stavu letecky transportována na ARO nemocnice České Budějovice,” sdělila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla zcela tato frekventovaná silnice mezi Pískem a Českými Budějovicemi zcela uzavřena a doprava byla vedena po objížďkách.