Tonoucího muže zachránili z Malše strážníci. Byl pod vlivem alkoholu

ilustrační foto (zdroj FB Městská policie České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – O velkém štěstí může hovořit muž, který se ve středu pozdě odpoledne ocitl v proudu řeky Malše v centru jihočeské metropole. Tonoucího muže spatřila hlídka městské policie, která právě projížděla po Krumlovském mostě. Záchranná akce dvou strážníků skončila úspěchem. Muž skončil v rukou zdravotníků.

Jak uvedla mluvčí městské policie Věra Školková, ve středu 6. července v půl šesté odpoledne projížděla hlídka městské policie po Krumlovském mostě. Strážníci náhle při pohledu na řeku směrem k Jihočeskému divadlu spatřili tonoucí osobu. „Na nábřeží se již několik svědků marně snažilo tonoucího vytáhnout z vysoké zdi náplavky. Strážníci neváhali a okamžitě začali se záchrannou akcí,“ popsala Školková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Muže bojujícího o život se strážníkům nakonec podařilo vytáhnout s pomocí záchranného lana, nastaveného vodítkem, které si strážníci vypůjčili od jednoho z přítomných svědků události. „Značně vysílený muž byl naštěstí stále při vědomí a byl schopen se chytit lana. Jakmile stanul bezpečně na suché zemi a strážníci začali zjišťovat jeho zdravotní stav, ucítili z jeho dechu silný zápach alkoholu,“ řekla mluvčí českobudějovických strážníků.

Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u muže ukázala alarmující výsledek tři a půl promile. Strážníci dohlíželi na zachování jeho životních funkcí až do chvíle, než si muže převzala do svých rukou přivolaná zdravotnická záchranná služba.