Mladík pod vlivem drog havaroval s automobilem do vypuštěného rybníku

nehoda v Trhových Svinech (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Českobudějovičtí dopravní policisté řeší poněkud kuriózní dopravní nehodu, která se stala na okraji Trhových Svinů. Bylo zde nalezeno havarované osobní vozidlo značky Škoda Octavia ve vypuštěném rybníku.

Jak uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura, šetřením policisté prokázali, že řidič (ročník 2003) uvedeného vozidla jel nedělní noci po ulici Samota. „Mladý muž pravděpodobně při projíždění levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, stavu a povaze komunikace, s vozem vjel vlevo mimo pozemní komunikaci, kde porazil elektroměr (kapličku) a poté vjel do vypuštěného rybníku. Od nehody odešel společně s dalšími osobami a nehodu oznámil až v ranních hodinách pracovník společnosti dodávající elektrické energie,“ popsal Bajcura.

nehoda v Trhových Svinech (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mladého muže, který se k vozidlu dostavil, vyzvali policisté k provedení testu na zjištění návykové látky v dechu. „Měření přístrojem Dräger i po několika hodinách od nehody vykázalo pozitivní výsledek. Následný odběr biologického materiálu odmítl. Poté byl muž vyzván k testu na zjištění drog, kdy výsledek byl pozitivní na syntetické látky,“ sdělil policejní mluvčí.

Milan Bajcura ještě dodal, že řidiči byl zadržen řidičský průkaz a ve věci je vedeno vyšetřování pro naplnění skutkové podstaty přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu.