Rudolfovská třída v Českých Budějovicích je opět celá průjezdná

Rudolfovská třída v Českých Budějovicích (zdroj FB Město České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vytížená Rudolfovská třída v Českých Budějovicích je od dnešního rána zcela průjezdná. Původně měla uzavírka úseku vymezeného ulicemi Štítného a Nádražní, započatá 5. června, trvat až do konce prázdnin. Podařilo se ji však zkrátit o více než měsíc.

Pro řidiče, a vůbec dopravu ve městě, to je velmi dobrá zpráva. „Za výrazným urychlením termínů je hlavně práce o víkendech a výborná spolupráce všech tří investorů synchronizovaných, ale nezávislých stavebních úprav, které si vyžádaly překop celé silnice. Těmi byly spolu s teplárnou ještě EGD a statutární město,“ říká Tomáš Kollarczyk, místopředseda českobudějovické teplárny. Rychlému průběhu napomohlo i to, že výkopové a zemní práce nepřinesly žádná nečekaná překvapení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Uzavřen však zůstane ještě chodník a parkovací pruh po pravé straně Rudolfovské směrem k Nádražní. Současně bude zcela neprůjezdná část sousední Chelčického ulice až po bytový dům 77/23. V úseku Chelčického – Lannova, z níž je výjezd přes Dvořákovu ulici na Žižkovu třídu, bude obousměrný provoz.