Žena chtěla prodat přes internet plavky a přišla o víc jak 60 tisíc

ilustrační foto (zdroj koláž foto Tomáš Branda / pixabay.com)

PÍSEK – Další případ internetového podvodu zaměstnává písecké kriminalisty, specialisty na hospodářskou trestnou činnost. Žena chtěla na internetovém portálu prodat plavky. Ozval se jí údajný zájemce a vylákal z ní informace o jejím internetovém bankovnictví a platební kartě. Žena samozřejmě plavky neprodala a ještě přišla o několik desítek tisíc korun.

O případu informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. „Na policisty se obrátila poškozená žena s tím, že na internetovém portálu vinted.cz nabízela k prodeji plavky. Ozval se jí údajný zájemce a podařilo se mu od ženy vylákat informace o jejím internetovém bankovnictví a platební kartě, konkrétně klientské číslo, přístupový I-PIN, číslo karty a CVC kód,” popsala Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pachatel se dostal do jejího účtu. „Pomocí internetového bankovnictví převedl z jejího spořícího účtu na její běžný účet více než 65 000 korun. Poté nechal opakovaně navýšit platební limit na platební kartě a pomocí této platební karty následně uskutečnil z účtu poškozené celkem 9 zahraničních plateb. Žena tak přišla o téměř 68 000 korun,” sdělila policejní mluvčí.

Kriminalisté upozorňují na obezřetnost při nákupu a prodeji zboží přes internet vzhledem k tomu, že podvodů tohoto typu v poslední době přibývá.