Nebezpečnou jízdu mladého řidiče museli policisté ukončit mířenou střelbou na pneumatiky

Nebezpečnou jízdu mladého řidiče museli strážci pořádku ukončit mířenou střelbou na pneumatiky (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Perné úterní ráno zažili táborští policisté při pronásledování osobního vozidla Jeep Grand Cherokee na výpadovce z „města husitů“ směrem na Chýnov. Řidič natankoval v Plané nad Lužnicí na benzinové čerpací stanici a odjel bez zaplacení. Poté začalo pronásledování, které ukončila až střelba na pneumatiky.

O případu informoval policejní mluvčí Milan Bajcura. „Po půl čtvrté přijali na operačním středisku Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje oznámení občana, který jede za řidičem osobního vozidla Jeep, který předtím natankoval v obci Planá nad Lužnicí na benzinové čerpací stanici a odjel bez placení. Jeho trasa směřovala na Tábor. Po cestě viděl hlídku táborských policistů, u kterých zastavil a vše jim uvedl,“ sdělil Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážci pořádku okamžitě pokračovali v jízdě za zmíněným vozem, kdy zapnuli výstražná a zvuková zařízení. Muž za volantem terénního vozu však na znamení nereagoval a ještě v městě přejížděl chodníky a místa mimo komunikaci. Pak pokračoval z Tábora na Zárybničnou Lhotu, kdy jehož rychlost opakovaně převýšila 100 kilometrů za hodinu.

„Po několika minutách ho policisté dojeli na potřebnou vzdálenost, kdy se snažili popsaný vůz bezpečně zastavit, ale ani to mu nezabránilo v jeho nebezpečném a velmi riskantním stylu řízení silného stroje. Vzhledem ke všem použitím možnostem, kdy se nepodařilo zmíněného muže zastavit, a po přechozí marné výzvě, použil jeden ze zakročujících policistů služební zbraň a mířenou střelbou na pneumatiky Jeepu, které prostřelil a bez dalších škod na majetku nebo ohrožení života zdraví, mu zabránil v jízdě,“ popsal zásah policejní mluvčí.

Z vozidla pak „piráta silnic“ za pomocí hmatů a chvatů sebeobrany vytáhli a po prohlídce ho znehybnili a zajistili proti páchání dalšího protiprávního jednání.

„Ve věci jsou v současné době vedeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečin Maření výkonu úředního výkonu a vykázání, neboť má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel,“ dodal Bajcura.