Obnažoval se před kolemjdoucími. Měl požádat i o pomoc při masturbaci

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JINDŘICHŮV HRADEC – Jindřichohradečtí kriminalisté nyní trestně stíhají podezřelého muže, který se obnažoval a ukájel před kolemjdoucími. Tento scénář se měl podle informací policie opakovat třikrát během několika měsíců.

Podle slov policejní mluvčí Hany Bílkové Millerové se nejprve dne 20. října 2021 v odpoledních hodinách, po předešlém požívání omamných a psychotropních látek, v prostoru průchodu plastovou protihlukovou stěnou, která přiléhá k silnici číslo 34 a z druhé strany k sídlišti Pod Kasárny. „Muž se obnažoval před kolemjdoucí, přitom měl masturbovat a poškozenou měl požádat, zda by mu s jeho sexuální aktivitou nepomohla,“ popsala policejní mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Scénář se měl opakovat v Jindřichově Hradci na stejném místě i dne 29. října loňského roku v odpoledních hodinách. „Opět po předešlém požívání omamných a psychotropních látek se měl podezřelý muž z Jindřichohradecka beze slova obnažovat před další kolemjdoucí, kdy měl mít rozepnuté kalhoty a v ruce si držet svoji ´chloubu´,“ uvedla Bílková Millerová.

Ve třetím a posledním případě takto měl činit podezřelý muž dne 21. května 2022 v Kroměříži na mostě K. Rajnocha, v části chodníku pro pěší. Zde měl nejprve vulgárně urážet kolemjdoucí chodce a následně si měl svléknout veškeré oděvní svršky a poté si měl začít sahat na své přirození, čímž vznikla újma na veřejném zájmu.

„Skutek z Kroměříže byl předán kriminalistům ke společnému řízení. Policejní komisařka ve věci rovněž přibrala znalce z oboru psychiatrie, který vypracoval znalecký posudek,“ sdělila mluvčí policie. Tento týden vydala komisařka usnesení o zahájení trestního stíhání podezřelé muže pro trestný čin opilství, které si převezme v nejbližších dnech. V případě soudem uznané viny již obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody v rozsahu tři léta až deset let.