VIDEO: Policejní pes vyhledal v areálu firmy známého recidivistu

policejní pes v Českých Budějovicích vypátral známého recidivistu (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vynikající práci předvedl služební pes Miník, který byl nasazen do akce spolu se svým pánem a dalším psovodem ze Skupiny základních kynologických činností z Českých Budějovic. Vypátrali totiž pachatele (muže a ženu), kteří se ukrývali v jednom z objektů ve Slévárenské ulici v krajské metropoli.

Jak uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, minulý týden ve večerních hodinách oznámila ostraha jednoho objektu ve Slévárenské ulici v Českých Budějovicích na linku 158 podezření, že se v budově pravděpodobně nachází nějaký pachatel. „Po příjezdu na místo se hlídky rozdělily, aby zajistily prostor jak vně, tak i uvnitř objektu,“ sdělila Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jednalo se o rozsáhlý a nepřehledný areál, který bylo potřeba důsledně propátrat. „Psovod vyslal psa Miníka, aby ukrytou osobu či osoby našel. Po krátké době byl pes úspěšný. Hlasitým štěkotem přivolal svého pána k jednomu z kancelářských boxů, který stál v hale. Na výzvu policistů pak z prostoru vystoupil muž a žena. Psovod použil zákonným způsobem donucovací prostředek hrozbu střelnou zbraní a na místo přivolal i ostatní hlídky,“ popsala zásah policejní mluvčí.

Policisté pachatele zadrželi a následně ztotožnili. Pětatřicetiletý muž je známý recidivista z Českobudějovicka, který opakovaně páchá majetkovou trestnou činnost. Jednadvacetiletá žena z Prachaticka dosud trestaná nebyla. Oba pachatelé nebyli pod vlivem alkoholu.

„Případ si převzali policisté z obvodního oddělení Suché Vrbné, kteří dvojici podezřívají z trestného činu krádeže ve stádiu pokusu. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ dodala Schwarzová.