Policisté v noci chytali na Strakonicku lamu

Policisté v noci chytali na Strakonicku lamu (zdroj Policie ČR)

STRAKONICKO – Služba policistů bývá někdy opravdu pestrá. A to doslova. Například ve středu večer vodňanští policisté chytali lamu. Ta utekla majitelce z výběhu z obce Skály u Protivína. Odchyt lamy se obešel bez zranění jak policistů, tak zvířete.

Jak uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková, už v dopoledních hodinách přijal operační důstojník na lince 158 oznámení, že se v Drahonicích na Strakonicku pohybuje po silnici lama a běží směrem na Štětice. „Lama utekla majitelce z výběhu z obce Skály u Protivína. Když vodňanská policejní hlídka dorazila do Drahonic a zkontrolovala celé okolí, lama byla pryč,“ zkonstatovala Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po dvaadvacáté hodině přišla další zpráva o pohybu lamy, tentokrát u obce Mladějovice. „Policisté opět vyrazili na místo oznámení, kde na ně čekala oznamovatelka s dalšími dvěma lidmi. Ti společně lamu zahnali do zdejší malé ohrady. Policisté kontaktovali chovatelku, která se později také dostavila na místo a začal odchyt vystrašené plaché lamy. Policistům se asi po deseti minutách za asistence majitelky a ostatních přítomných podařilo lamu odchytit,“ popsala policejní mluvčí.

Odchyt lamy se obešel bez zranění policistů i zvířete, které si poté majitelka převezla domů do výběhu.