Vydejte se oslavit jeden z keltských svátků

TÁBOR – Koluje vám v těle keltská krev? Zajímáte se o rituály dob minulých? Jeden takový můžete právě zažít! Lughnasad oslavuje zázrak setby, klíčení, zrání i život sám a účastí při svátku si zajistíte dostatek mléka, obilí, domácí pohodlí i dobrou úrodu ovoce!

Keltský svátek Lughnasad patří mezi čtyři hlavní keltské slavnosti a stojí na počátku sestupu Slunce do zimní temnoty. Hovoří se o něm jako o předchůdci dožínek. Je časem napětí, kdy se tmavé zimní dny začnou zvolna ohlašovat a úroda ještě není všechna v bezpečí. Účastí při svátku si lidé zajišťují dostatek mléka, obilí, ochranu před loupežnými nájezdy, spravedlivé zákony, domácí pohodlí a dobrou úrodu ovoce.

Vydejte se i vy oslavit zázrak setby, klíčení, zrání a život sám. Nebudou chybět ani Vyprávění s harfou, tentokrát půjde o příběhy o Lughovi a Balorovi Zlookém. Víte, co se stalo, když se Balor na někoho podíval svým strašlivým okem a co vlastně znamená název svátku Lughnasad? Zjistěte to 6. srpna v 18 hodin v Housově mlýně v Táboře!