České Budějovice: Nové parkoviště ve Staroměstské pojme téměř čtyřicet aut

Nové parkoviště ve Staroměstské má 39 stání (zdroj c-budejovice.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Parkovací plocha ve Staroměstské ulici v jihočeské metropoli je již zrekonstruovaná. Na dřívější ploše lidé parkovali různě a neměla žádné stavební uspořádání. Aktuálně se sem vejde téměř čtyřicet automobilů. Opravy doznaly také chodníčky, ale i osvětlení. 

Úprava parkovací plochy v ulici Staroměstská, která byla v nevyhovujícím stavu, je dokončena. „Původní plocha nebyla nijak stavebně uspořádaná, lidé tam parkovali tak trošku na divoko, kam se vešli, tam nechali auto stát. Teď je tam nová asfaltová komunikace široká šest metrů a po obou jejích stranách jsou zřízena kolmá parkovací stání, u panelového domu jsou z betonové zámkové dlažby, ostatní mají dlažbu zatravňovací,“ uvedl k investici za 3,4 milionu korun primátor Jiří Svoboda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Celkový počet stání je 39, přičemž tři z nich jsou vyhrazena pro vozidla tělesně postižených. Na místě došlo i k obnově chodníčků. Plocha parkoviště bude nasvětlena novým a úsporným LED veřejným osvětlením.