Policisté na jihu Čech vyšetřují několik zřejmě úmyslně založených požárů. Hledají svědky

ilustrační foto (zdroj FB HZS Jihočeského kraje)

JIHOČESKÝ KRAJ – Policisté na jihu Čech vyšetřují několik pravděpodobně úmyslně založených požárů. Neznámý pachatel dosud zapálil například složené dřevo, opuštěnou budovu, nebo shořelo sedm hektarů pšenice. Policisté žádají případné svědky o informace, které mohou pomoci při vyšetřování těchto požárů.

K prvnímu z požárů došlo již v polovině července, kdy někdo zapálil fasádu budovy policejní služebny v Jistebnici v Táborské ulici. Služebnu policisté využívají jen namátkově. V pondělí 8. srpna 2022 dal patrně o sobě žhář opět vědět. „Kolem půl druhé odpoledne přijal operační důstojník oznámení o požáru boudy v Jistebnici. Hořela dřevěná budova na louce u rybníka Kaplice v katastru obce Jistebnice. Jednalo se o zázemí pro letní tábory. Vyšetřovatel určil jako příčinu požáru úmyslné zapálení,“ popsala policejní mluvčí Lenka Pokorná. Škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Téhož dne, krátce po půl páté, vyjížděli táborští policisté k dalšímu oznámenému požáru, tentokrát v katastru obce Malšice část obce Čenkov. „Jednalo se o požár pole. Dle dosavadního šetření shořelo sedm hektarů neposečené pšenice za nejméně šest set tisíc korun. Ani zde vyšetřovatel nevyloučil úmyslné zapálení,“ uvedla Pokorná.

Táborští policisté přivítají informace k těmto případům na služebně v Divadelní ulici v Táboře nebo na telefonní lince 974 238 700, případně na lince tísňového volání 158.

Dalším místem, kam vyjížděli třeboňští policisté, byl katastr obce Pístina na Jindřichohradecku, kde doutnal pařez v okolí místa zvaném pískárna. „Zasahující hasiči vznesli podezření, že pařezy patrně někdo úmyslně zapaluje. Nejednalo se totiž o první případ na témže místě,“ doplnila policejní mluvčí.

Třeboňští policisté přijmou jakékoliv informace k uvedenému případu na služebně v Riegrově ulici v Třeboni nebo na telefonní lince 974 244 700, případně na lince tísňového volání 158.