Žena se opřela o zábradlí a spadla do propusti. Má zlomené tři obratle

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JINDŘICHOHRADECKO – Dačičtí policisté vyšetřují těžké ublížení na zdraví, k němuž došlo v Rancířově na Jindřichohradecku. Žena si vyjela na kole se svým přítelem a při jedné ze zastávek se opřela o zábradlí u vodní propusti. Část zábradlí však nebyla dobře ukotvena a žena spadla z výšky přesahující metr a půl. Zlomila si tři obratle a musela na operaci. 

Jak uvedla policejní mluvčí Hana Bílková Millerová, v pondělí kolem osmé hodiny večerní jela poškozená žena se svým přítelem na elektrokole po silnici ve směru od obce Písečné na obec Rancířov. „Vzhledem k počasí se chtěla žena přiobléct a z tohoto důvodu zastavila s jízdním kolem v místě, kde se nachází pod komunikací vodní propust. Při oblékání svršků se chtěla z důvodu lepší stability zadní částí těla opřít o zábradlí,“ popsala Bílková Millerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Horní vodorovná část zábradlí však nebyla pevně ukotvena ke svislé části zábradlí. Spojné sváry byly, dle zjištění odborníka z oblasti svářecí techniky, přinejmenším rok nazpět oddělené a značně zkorodované. „Poté co se poškozená o horní část zábradlí opřela, spadla na zad do silniční propusti pod komunikací z výšky víc jak metr a půl. Žena utrpěla přinejmenším zlomeninu tří obratlů. Z důvodu zranění byl nutný operační zákrok v českobudějovické nemocnici.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.