Cyklus koncertů komorní hudby má zastávku i ve Vimperku

VIMPERK – Znáte Šumavské letní hudební večery? Cyklus samostatných koncertů komorní hudby, které se konají v různých koutech Šumavy, představí ve Vimperku Vladimíra Bukače, který zahraje na violu, a klavíristu Adama Skoumala. Pro případ, že byste oba hudebníky náhodou neznali, pojďme si je představit.

Vladimír Bukač patří k velmi vyhledávaným hudebníkům svého oboru. Po tříletém uměleckém angažmá v Japonsku se stal členem Talichova kvarteta, které patřilo ve své vrcholné kariéře ke světové špičce. Je profesorem violové hry na Vysoké hudební škole v Drážďanech a na Royal Conservatoire de Bruxelles. Koncertuje též jako sólista nebo komorní hráč na festivalech převážně v zahraničí.

Adama Skoumala zná publikum v Evropě, v USA a v Japonsku jako předního českého klavíristu a skladatele. Sólově vystupoval s většinou českých orchestrů, ale i se Slovenskou filharmonií, Bamberskými symfoniky a dalšími evropskými orchestry. Jako skladatel na sebe poprvé upozornil na soutěži Pražské jaro 1998, kde získal se svou kompozicí cenu za nejlepší provedení české soudobé skladby. V sezóně 2006 premiéroval svůj 1. Klavírní koncert s Pražskou komorní filharmonií a ve stejném roce provedl také svůj 2. Klavírní koncert za doprovodu Jihočeské komorní filharmonie.

Koncert Vladimíra Bukače a Adama Skoumala, který je součástí Šumavských letních hudebních večerů, začíná v sále Městského kulturního střediska ve Vimperku 28. srpna ve 20 hodin.