Poznejte Volarské slavnosti dřeva!

VOLARY – Chcete na vlastní oči vidět stará řemesla, ochutnat volarské koláčky, vzít děti na pohádku, nebo se zapojit do pokoření rekordu? A víte, že to najdete na jednom místě? Volarské slavnosti dřeva pobaví celou rodinu, tak si udělejte výlet za dobrodružstvím!

O zahájení se v sobotu na náměstí postará Anna Julie Slováčková. Sledovat tam můžete i dřevorubeckou soutěž Euro Jack, koncert V Bandu, či dětské vystoupení na trampolínách. Rádi soutěžíte? Zapojte se do soutěže O putovní dřevák, třeba vyhrajete. Kapely Hamr, Doga a De Bill Heads vás potom doprovodí až k půlnočnímu překvapení.  Vezmete na slavnosti děti? Pak se s nimi vydejte do muzea. Kromě dílniček je tam čekají i pohádky, jako třeba Červená Karkulka. Zaregistrujete se do Pochodu v dřevácích? No jistě, kdo by si nechal ujít atrakci druhého dne? Uvidíme, jestli se povede se překonat “dřevácký rekord”. Jestli se vám ovšem nechce, tak se vydejte do muzea, tentokrát na divadelní představení Divadla Bořivoj  Dva kašpaři. Bude tam probíhat i balónkování a různé další kašpařiny.

Předvádění starých řemesel, výstava zahrádkářů, skákací hrad, vodní atrakce a dům hrůzy s živými herci jsou jen několika aktivitami z bohatého doprovodného programu. Vyberte si, co vás nejvíce osloví. Volarské slavnosti dřeva začínají 25. srpna v 9 hodin na náměstí ve Volarech.