Balónová podívaná se vrací do Jindřichova Hradce!

JINDŘICHŮV HRADEC – Nažhavte foťáky i kamery, promasírujte krk a vyrazte na lov jedinečných zážitků! V Hradci totiž začíná Mistrovství České republiky v balónovém létání. Přijďte ho sledovat naživo, nudit se určitě nebudete. Během soutěže se totiž můžete proletět balónem i vy.

Pro úspěch v soutěži jsou důležité přesnost, taktika, rychlost rozhodování, odhad počasí a směru větru, stejně jako dokonalé ovládání balónu. Základním principem letu je vyhledávání směru a rychlosti větru v různých výškových hladinách. Stoupáním a klesáním tak piloti navigují balón ke kýženému cíli. Bude se soutěžit ve třech desítkách různých disciplín. Většinou půjde o lety na cíl, nebo lety do různých 3D prostorů, Jednou ze soutěží bude i hon na lišku, tedy pronásledování konkrétního balónu a skórování v místě jeho přistání.

Nevěříte, že nejlepší piloti po hodinovém letu ze vzdálenosti několika kilometrů naletí na cíl s centimetrovou přesností? Přijďte se přesvědčit! Centrem 24. Mistrovství ČR v balónovém létání bude od 24. do 27. srpna aeroklubové letiště v Jindřichově Hradci. Soutěžní lety jsou plánovány na každé ráno kolem 6. a večer kolem 18. hodiny. Během soutěže se navíc můžete proletět balónem i vy.