Vydejte se za poznáním Českých Budějovic

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vypravte se v rámci kandidatury Českých Budějovic na titul Evropské hlavní město kultury objevit další čtvrť. Kul.turistická kancelář vás vezme od Háječku přes Linecké předměstí až do Rožnova. Čtyřdenní program počítá s komentovanými procházkami, workshopy pro děti i sousedskými setkáními, tak si ho pojďme alespoň částečně představit.

Začneme 25. srpna v Háječku komentovanou procházkou s Jiřím Ptáčkem. Co o našem městě a obyvatelích vypoví umělecká díla v prostoru Lineckého náměstí? Sestoupíte na dno rybníka, prohlédnete si neviditelnou fasádu synagogy, setkáte se s duchy revolucionářů a budete experimentovat s krmením letících labutí. V Hvězdárně a planetáriu zažijete blízkost záhadné rudé planety a vyfotíte se s marsovským roverem. Nebo raději nahlédnete do vesmíru? Svět asteroidů a trpasličích planetek najdete v digitálním planetáriu. Před základkou v Grünwaldově ulici budou v hlavní roli děti. Najdou tu art workshop, malování na obličej, dětský herecký workshop divadla SUD, či divadlo pro děti od TJ Dynamo.

Letní kino Háječek i jeho zázemí si zblízka prohlédnete 26. srpna. Čeká vás exkluzivní pohled do zákulisí, historie, současnosti i budoucnosti tohoto místa. Kolik stála vstupenka před padesáti lety? Kolik lidí chodilo dříve do letňáku? Na jaké technologii se tam nyní filmy promítají? Další komentované procházky vás zavedou do zahrad nemocnice, romantického domu primáře Jana Příbrského, či ultramoderní vily Vlastislava Břízy připomínající svým vzhledem abstraktní sochu. Závěr dne můžete strávit v Pabláskově ulici, kde vás čeká sousedská grilovačka s posezením. Upečte koláč a přijďte poznat své sousedy, popovídat si a pobýt spolu.

V sobotu můžete hlouběji poznat Evropskou unii, vyzkoušet si virtuální realitu, roztočit kolo štěstí, nebo sehrát šachovou partii na velké šachovnici. A co přinese neděle 28. srpna? Miniškoličku práskání bičem, prohlídku bičů z celého světa ve Vypráskaném muzeu na cestách, či cestu po stopách koněspřežky.