Budějovičtí policisté krotili agresora. Napadl několik lidí

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Výjezd a zákrok několika policejních hlídek na sídlišti Máj si vyžádalo řádění známého výtržníka z Českých Budějovic. Ten zde napadl několik lidí. Jednoho z nich dokonce škrtil. Útočníka se nakonec policistům podařilo zadržet. 

O případu informoval policejní mluvčí Jiří Matzner. „Útočník odpoledne na zastávce v ulici J. Bendy bez jakéhokoliv důvodu úderem pěsti napadl jiného muže. Pak zaútočil na další osoby a pobíhal po silnici,“ popsal Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

To však výtržníkovi zřejmě nestačilo. Nakonec totiž napadl i řidiče, který zastavil před přechodem a pouštěl chodce. „Útočník ho přes okénko auta začal škrtit a nakonec ho z vozidla vytáhl na silnici, řidiče samozřejmě zranil,“ uvedl policejní mluvčí.

Policisté útočníka zadrželi a je vyšetřován pro podezření z trestného činu výtržnictví. Policisté přivítají jakékoliv svědectví či video záznam napadení a to na lince 158.