Na Českokrumlovsku došlo k tragické nehodě. Zemřeli tři lidé

Vážná nehoda u Dolního Třebonína (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – Ve středu k večeru došlo na Českokrumlovsku k vážné dopravní nehodě. U Dolního Třebonína se střetly dva osobní automobily. Tragická nehoda si vyžádala tři lidské životy. Silnice byla několik hodin uzavřena a policisté odkláněli dopravu po objízdných trasách. 

Nehoda se stala na silnici I/39 u odbočky na obec Dolní Třebonín. Na místo byly vyslány všechny složky Integrovaného záchranného systému. „Policisté následně zjistili, že ve zmíněné křižovatce jsou havarovaná dvě osobní motorová vozidla – Škoda Fabia a Škoda Octavia. Ohledání místa nehody a dalším šetřením zjistili, že řidič Škody Fabia jel od obce Dolní Třebonín, kdy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, vjel do křižovatky, kde se dostal do protisměru a čelně narazil do protijedoucí Škody Octavia, přijíždějící od obce Kosov,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při uvedeném střetu se velmi těžce zranili čtyři lidé. „Záchranáři na místě nalezli celkem čtyři zraněné osoby. Tři z nich bohužel utrpěly zranění neslučitelná se životem a zasahující lékař mohl pouze konstatovat jejich smrt. Čtvrtá zraněná osoba utrpěla těžká mnohačetná poranění. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla v kritickém stavu transportována do českobudějovické nemocnice,“ uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.

Provoz na hlavní silnici v úseku Kosov a Dolní Třebonín byl na dobu několika hodin zcela uzavřen, kdy policisté odkláněli dopravu od kempu Štilec na silnici I/3 směrem k Velešínu a dále ke Kaplici – Nádraží a Český Krumlov.

Vážná nehoda u Dolního Třebonína (zdroj Policie ČR)
Vážná nehoda u Dolního Třebonína (zdroj Policie ČR)
Vážná nehoda u Dolního Třebonína (zdroj FB Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje)