V Hrdějovicích došlo ke střetu vlaku s osobním autem. Jeden člověk se zranil

Dopravní nehoda na železnici u Hrdějovic na Českobudějovicku (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – V úterý večer, po půl deváté, byli českobudějovičtí dopravní policisté vysláni ke střetu osobního vozidla s vlakovou soupravou. Došlo k ní na železničním přejezdu mezi českobudějovickou městskou částí Nemanice a obcí Hrdějovice. Mladá řidička utrpěla lehké zranění s nímž byla převezena do nemocnice.

Jak uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura, po příjezdu na místo a vlastním šetření policisté zjistili, že dvacetiletá řidička osobního vozidla tovární značky Audi Q7 s přívěsem na koně tovární značky Cheval Liberte jela od Hrdějovic po ulici Nemanická směrem do Nemanic, ulice Jubilejní.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Před přejezdem dívka zastavila na signál střídavého intervalu červené barvy upozorňující na příjezd vlakové soupravy. Když rychlíková souprava přes uvedené křížení silnice s železniční tratí projížděla, mladá žena lehce uvolnila brzdový pedál a vzhledem k tomu, že její vozidlo bylo opatřeno automatickou převodovkou, došlo k rozjezdu a nárazu do vlaku. Po nárazu bylo vozidlo odhozeno a pak couvala zpět pod přejezd,“ popsal policejní mluvčí. Strojvůdce vlakové soupravy nemohl náraz do vagonů zaznamenat a proto na radiovýzvu zastavil až v železniční stanici Chotýčany.

Dopravní nehoda na železnici u Hrdějovic na Českobudějovicku (zdroj Policie ČR)

Dívka se při nehodě lehce zranila a byla následně převezena vozidlem Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje do nemocnice. Předběžně vyčíslená škoda byla na vozidle s přívěsem stanovena na 500 000 korun a vlakové soupravě 80 000 korun. „Ve vlaku cestovalo cca dvě stě cestujících, kdy nikdo neutrpěl zranění ani hmotnou škodu,“ doplnil Bajcura.