U Kaplice na Českokrumlovsku při nehodě zemřel mladý motorkář

U Kaplice zemřel při dopravní nehodě motocyklista (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – V pátek ve večerních hodinách došlo u Kaplice na Českokrumlovsku k tragické nehodě. Srazil se zde motorkář s osobním automobilem. Řidič motocyklu Yamaha utrpěl zranění, která byla bohužel neslučitelná se životem a na místě zemřel.

Nehoda se stala krátce před půl osmou hodinou večerní na silnici II/154 u Kaplice. „Šestadvacetiletý řidič na motocyklu značky Yamaha jel ve směru od Blanska na Kaplici. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou pravděpodobně v důsledku vysoké rychlosti začal s motocyklem padat na bok, přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím automobilem značky Mazda. Motocykl začal hořet,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič motocyklu utrpěl zranění neslučitelná se životem. Řidič automobilu jel ve vozidle sám a při nehodě nebyl zraněn. Silnice byla v důsledku nehody na dvě hodiny zcela uzavřena. „Přesné příčiny a okolnosti této nehody jsou v šetření českokrumlovských dopravních policistů,“ sdělila Schwarzová.