Víkend na jihu Čech byl ve znamení nehod. Při jedné z nich se zranilo 9 lidí

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Při víkendových nehodách šlo o život. Při jedné se zranilo devět osob, další řidič se mohl utopit. První nehoda se stala na Jindřichohradecku. Podnapilý řidič vjel do protisměru a zde se střetl s dalším automobilem. Další nehoda mohla skončit tragicky. Auto zde skončilo v rybníku. Řidič se naštěstí stihl dostat ven.

O nehodách informoval policejní mluvčí Jiří Matzner. Podle jeho slov došlo krátce po půlnoci ze soboty na neděli k velmi závažné dopravní nehodě u Hamru (Chlum u Třeboně) na Jindřichohradecku. „Za nehodou je pravděpodobně podnapilý řidič, který s vozidlem značky Škoda Octavia přejel do protisměru, kde se čelně střetl s dalším vozem Škoda Octavia. Při střetu došlo ke zranění posádek obou vozidel. Druhé vozidlo řídila řidička, její test na přítomnost alkoholu v krvi byl negativní,“ popsal mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Zapojen byl i vrtulník letecké záchranné služby. Řidič, který je podezřelý ze zavinění dopravní nehody měl přes tři promile alkoholu v dechu. „Tato dopravní nehoda si vyžádala celkem devět zraněných osob. Tři osoby utrpěly středně těžká zranění a šest osob utrpělo lehčí zranění. Dopravní nehodu vyšetřují policisté z Jindřichova Hradce,“ sdělil Matzner.

nehoda u Čejkovic na Českobudějovicko (zdroj HZS Jihočeského kraje)

Další nehodu, která mohla skončit tragicky, řešili policisté z Českých Budějovic a Hluboké nad Vltavou u Čejkovic v neděli kolem čtvrté hodiny ranní. „Řidič kamionu nahlásil vozidlo na střeše a v rybníce. Policisté následně zjistili, že na silnici u rybníka sedí svlečený muž, ten je řidičem vozidla, které skončilo v rybníce,“ uvedl policejní mluvčí.

Muž podle informací Matznera nebyl zcela při sobě a nebyl schopen říct, zda byl ve vozidle sám. „Policisté s hasiči i policejním psem prohledali rybník i okolí, naštěstí žádné další osoby nenalezli. Vozidlo hasiči vytáhli z rybníka a řidič skončil v nemocnici,“ doplnil policejní mluvčí.