Jihočeši by mohli létat na dovolenou z letiště u Budějovic už příští rok

Letiště České Budějovice (zdroj FB Letiště České Budějovice - Budweis Airport)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Před měsícem oznámil hejtman Martin Kuba, že Jihočeské letiště v Českých Budějovicích přejde pod Řízení letového provozu. V pondělí na tiskovém breefingu přidal pro Jihočechy další potěšující zprávu: zájem CK Čedok létat z Českých Budějovic do Řecka a Turecka.

Původní termín možnosti létání na dovolenou z českobudějovického letiště by se mohl posunout a již příští rok by první cestující mohli z tohoto letiště odletět k moři. „Obrátil se na mě ředitel CK Čedok Stanislav Zeman s myšlenkou, že by už v roce 2023 Čedok odsud operoval zájezdy na Rhodos a do Antalye,“ řekl Martin Kuba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pokud se podaří dojednat nezbytné kroky, tak by Jihočeši mohli létat z letiště u Českých Budějovic na dovolenou už v srpnu příštího roku. „Dnes jsme se sešli, abychom si potvrdili, co všechno ještě musíme na letišti udělat tak, abychom dokázali celý proces ještě více zrychlit. Potřebujeme ještě zhruba čtrnáct dnů, abychom si ujasnili pár technických parametrů, na kterých se musí shodnout Úřad pro civilní letectví, naše letiště a Řízení letového provozu. A pokud se to potvrdí, tak budu velmi rád, když budeme partnery pro Čedok, nabídneme zázemí pro odbavení letů a Jihočeši by mohli už v srpnu 2023 odtud odlétat na dovolenou,“ upřesnil Kuba. Tento krok bude moci hejtman potvrdit 15. října. Pokud se vše podaří, může Čedok spustit prodej zájezdů. „Fakt, že zájem projevila CK Čedok mi dělá velkou radost,“ dodal jihočeský hejtman.

„Při plánování našich zájezdů dlouhodobě sledujeme poptávku na českém trhu, hledáme neustále další příležitosti a připravujeme novinky, které bychom zákazníkům mohli nabídnout. Věříme, že letiště v Českých Budějovicích získá brzy všechna oprávnění a bude otevřeno pro mezinárodní civilní letecký provoz, proto již nyní připravujeme pro příští léto odlety z jihočeské metropole do dvou oblíbených prázdninových destinací, konkrétně na řecký Rhodos a do Antalye na Turecké riviéře. Pokud se vše podaří dotáhnout, naši klienti tak budou létat v letní sezóně 2023 ze šesti letišť v České republice, jak z Prahy, tak z regionů,“ okomentoval plány cestovní kanceláře Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

zdroj: kraj-jihocesky.cz