Potápěči nalezli v Orlické přehradě tělo ženy. Pátrali po ní od soboty

potápěči našli v Orlické nádrži tělo ženy, po níž pátrali od soboty (zdroj twitter Policie ČR)

PÍSECKO – Policejním potápěčům se v pondělí navečer podařilo pomocí sonaru nalézt v Orlické nádrži tělo ženy. Po té pátrali od soboty pod Žďákovským mostem. Podle informací policie do přehrady skočila.

Policejním potápěčům se v pondělí navečer podařilo pomocí sonaru nalézt v Orlické nádrži tělo. Tuto informací potvrdila v úterý policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Tělo pátrací tým objevil v lokalitě pod Žďákovským mostem, který byl označený jako pravděpodobné místo, kde by se mohla utonulá nacházet.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Podle místa, odkud skočila, jsme zaměřili prostor na hladině, tam umístili bójku a její okolí pak specialisté prohledávali pomocí sonaru schopného vyhledat objekty ve velkých hloubkách,“ popsala pátrací akci Čuřínová Ingrišová.

Ten v pondělí 42 metrů pod hladinou ukázal na objekt, který by mohl být hledaným tělem. „Podezření pak fyzicky prověřili potápěči a potvrdilo se, že jde o hledanou ženu. Policistům ještě připadla smutná povinnost vyrozumět rodinu,“ dodala policejní mluvčí. Cizí zavinění policie prozatím vyloučila.