Další strašná tragédie na I/55 na Hodonínsku! Ztracené čtyři životy, pátý visí na vlásku

zdroj: HZS JMK

HODONÍN – Při čelním střetu osobního auta s kamionem zemřeli brzy ráno na silnici I/55 u Sudoměřic na Hodonínsku čtyři lidé z osádky auta. Silnice je v úseku Rohatec – Sudoměřice uzavřená v obou směrech, řidiči jezdí objížďkou.

Nehoda se stala na delším rovném úseku před odbočkou na Skalici kolem půl páté ráno. Je možné, že řidička osobáku měla mikrospánek a přejela do protisměru, kde se bohužel auto napasovalo pod kamion.  Policie se nechce vyjadřovat k tomu, kdo v osobním voze jel. „Nejsou zatím vyrozuměni pozůstalí,“ uvedl mluvčí jihomoravské policie Petr Zámečník. Pouze sdělil, že všichni aktéři dopravní nehody jsou Češi a že kamion i osobní auto řídily ženy. „V osobním voze zemřeli dva dospělí a dva chlapci školního věku. Velmi vážně je zraněný třetí chlapec. Záchranáři jej uvedli do umělého spánku. Vrtulník jej transportoval do Dětské nemocnice v Brně,“ uvedla tisková mluvčí zdravotnické záchranné služby Hedvika Kropáčková. Na místě zasahovali hasiči vyprošťovali osoby z auta hydraulickým zařízením. Poskytli také posttraumatickou péči řidičce kamionu.

Silnice je uzavřená v obou směrech, což s ohledem na vyšetřování potrvá několik hodin. Objízdná trasa vede mezi Hodonínem a Strážnicí přes Rohatec, Ratíškovice, Vacenovice, Vracov a Bzenec. Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje zveřejnil na svém webu informaci, že autobusové linky 910 a 911 jsou obousměrně odkloněny přes Bzenec a Ratíškovice. „Očekávejte zdržení cca 30 až 40 minut,“ informoval systém. Mezi Strážnici a Sudoměřicemi jezdí záložní autobus.

Jde o jednu z nejtragičtějších nehod letošního roku. Čtyři lidé zemřeli také před týdnem při čelní srážce dvou osobních aut u Starého Jičína na Novojičínsku. Čtyři oběti si vyžádala rovněž srážka auta s vlakem na přejezdu 14. července v Černožicích na Hradecku.