Při požáru skladovací haly v Ivančicích byl vyhlášen třetí stupeň poplachu

zdro HZS JMKj:

BRNO-VENKOV – Přes sto dobrovolných a profesionálních hasičů zasahovalo v noci ze soboty na neděli u požáru skladovací haly v Hybešově ulici v Ivančicích. Předběžnou škodu vyčíslil vyšetřovatel na čtyři miliony korun. Zásah stále pokračuje.

Informaci o požáru skladovací haly v Ivančicích na Brněnsku přijali hasiči na tísňové lince krátce po půlnoci. První jednotka na místě průzkumem zjistila, že hala o rozměrech 100 krát 50 metrů je již celá v plamenech a požár ohrožuje okolo stojící objekty a blízko zaparkované autobusy. Velitel zásahu si vyžádal vyhlášení druhého stupně požárního poplachu. Vzhledem k velkému rozsahu požáru a množství neznámého uskladněného materiálu v hale byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu. Jednotky proti plamenům nasadily celkem devět vodních proudů a požár hasily i za využití výškové techniky. Hasební vodu na místo zásahu dovážely cisterny kyvadlově z celkem tří čerpacích stanovišť v Ivančicích. Ovzduší v blízkosti požáru monitorovala mobilní chemická laboratoř, která však nezjistila nebezpečné koncentrace škodlivých látek. K rozebírání zřícených konstrukcí byla povolána na místo zásahu speciální technika Záchranného útvaru z Hlučína. „Předpokládáme, že zásah bude trvat delší dobu. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na čtyři miliony korun. Hasebním zásahem se jednotkám podařilo uchránit zaparkované autobusy a okolní objekty,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Požár v Ivančicích

Autentické záběry hasičů ukazují obrovský rozsah požáru haly v Ivančicích i náročnost zásahu. Skladovací hala vyhořela v noci na dnešek. Škoda předběžně činí čtyři miliony korun. Na místě zasahovala více než stovka hasičů ze širokého okolí, včetně mobilní chemické laboratoře. "Měřením nebyly zjištěny nebezpečné koncentrace škodlivých látek v ovzduší," řekl ČTK mluvčí hasičů Filip Venclovský.Hasiči se o požáru dozvěděli po půlnoci. První jednotka na místě zjistila, že hala už je celá v plamenech, které ji prakticky zničily. Zřícené konstrukce bude rozebírat hasičský záchranný útvar z Hlučína se speciální technikou. V objektu podle aktuálních informací nikdo nebyl. Zásah profesionálních i dobrovolných hasičů se obešel bez zranění.Vzhledem k velkému rozsahu požáru a množství neznámého uskladněného materiálu hasiči v noci postupně vyhlásili druhý a třetí stupeň požárního poplachu. "Jednotky proti plamenům nasadily celkem devět vodních proudů a požár hasily i za využití výškové techniky. Vodu na místo zásahu dovážely cisterny kyvadlově z celkem tří čerpacích stanovišť v Ivančicích," popsal zásah Venclovský.Příčina požáru je zatím neznámá, vyšetřování může trvat měsíce. Hasičům se podařilo uchránit před požárem okolní objekty a poblíž zaparkované autobusy.

Zveřejnil(a) Události Brno dne Neděle 27. října 2019