Kutilové, Bastlfest je akce pro vás!

zdroj: vida.cz

BRNO – Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak určitě navštivte Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu v zábavním vědeckém parku VIDA!

Letos už počtvrté na vás od pátku 5. 11. v 10:00 až do neděle 17. 11. v 17:00 čekají tři dny nabité programem pro malé i velké kutily, který připravily více než dvě desítky vystavovatelů. Ve vědeckém parku VIDA! zaparkuje pojízdná dílna FabLab Experience od FabLab Brno, kde najdete třeba elektronový mikroskop, laserovou řezačku nebo 3D tiskárnu. Děti i dospělé čeká spousta dalších tvořivých dílen. Vyzkouší si například vyfukování skla, opravu starého budíku, práci radioamatérů nebo výrobu vlastního plyšáka ze starých hraček. „Při příležitosti 30. výročí sametové revoluce jsme se připojili k celobrněnské akci Osmdesátky v Brně a připravili i několik speciálních stanovišť věnovaných retrokutilství,“ lákají pořadatelé z VIDA! Vstupenka je součástí běžného vstupu do VIDA!. Ceník je na vida.cz/navstevnici, více informací na vidasc.cz/jsem_kutil. Sledujte Týden vědy a techniky AV ČR a navštivte i další akce.

VIDA! After Dark: Halloween 2019

👻 Jak vypadal náš tradičně netradiční Halloween? 🧟‍♀ Podívejte se na video a přesvědčete se, že VIDA! science centrum není jen pro děti. 🔞 Už 29. 11. se můžete těšit na další zábavný večer pod hlavičkou VIDA! After Dark.

Zveřejnil(a) VIDA science centrum dne Středa 6. listopadu 2019