Osamělá seniorka trpěla hladem

ilustrační foto

BŘECLAV – S poslední etapou života je bohužel často spjatá i osamělost. Na stará kolena se nám může stát, že zůstaneme sami a v blízkosti nezůstane nikdo, koho bychom mohli v případě nouze požádat o pomoc.

I takový případ řešili strážníci z Městské policie v Břeclavi v uplynulém týdnu. U domu na jednom z břeclavských sídlišť se pohybovala bezprizorní starší žena. Když hlídka vyjela na místo, našla seniorku, která byla velmi krátkozraká, proto lehce dezorientovaná. Bydlela nedaleko v jednom z domů a strážníci ji raději doprovodili až do bytu. Tam zjistili, že čtyřiaosmdesátiletá seniorka jí už pár dní jen suché pečivo, protože žije sama a údajně nemá žádné rodinné příslušníky. Hlídka učinila nezbytná opatření ohledně zajištění stravy a zajistila spolupráci sociálního pracovníka, který seniorce poskytne potřebnou pomoc.

Na linku 156 bylo také nahlášeno ujetí od dopravní nehody. Operátor na záznamu zachyceného řidiče i s registrační značkou vozidla dohledal a získané informace ihned předal strážníkům. Ti informovali dopravní hlídku Policie ČR. Dalším úspěchem bylo zajištění ženy, která v jednom z obchodů způsobila škodu odcizením zboží. „Dohledat pachatelku podle popisu byla pro operátora kamerového systému maličkost a díky místní znalosti strážníci zjistili její totožnost. Oba výtečníci tak za své skutky mohou být hnáni k zodpovědnosti,“ uvedl mluvčí břeclavské městské policie L. Rigó.