V ZOO Hodonín budou mít nový výběh jaguárů

zdroj: Město Hodonín

HODONÍN – ZOO Hodonín představilo novou koncepci části Region Asie, jejíž součástí bude expozice jaguárů se Stezkou světla a stínů, tropický skleník s venkovní voliérou pro ptactvo, nový pavilon nosorožců s výběhy a rekonstrukce výběhu expozice kočkovitých šelem.

Koncepce studie MY3 architektů ve 3. etapě vychází z požadavku na maximalizování prostoru pro zvířata a soustředění pohledu pozorovatele do konkrétních míst. Na vizualizaci můžete vidět Stezku světla a stínů s průhledy do výběhů jaguárů. Pro návštěvníky bude jistě velmi zajímavý pohled pod vodní hladinu, kde si jaguáři budou moci ulovit vlastní kořist. O kousek dál se návštěvník ocitne za vodopádem, což umocní dojem jakéhosi jeskynního prostoru. Rozšířená odpočinková část polozapuštěného prostoru bude prosvětlená trojúhelníkovým otvorem ve střeše.

Nenechte si ujít program, který pro vás zoo připravuje na jarní prázdniny. V týdnu od 17. do 21. února se můžete těšit každý den na jedno komentované krmení a k tomu si můžete během procházky po zoo vyplnit vědomostní kvíz o ceny.