Blíží se Dny dětské onkologie

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

BRNO – I město Brno se letos připojí k tradici mezinárodního dne dětské onkologie. Cílem projektu je přiblížení problematiky dětských onkologických onemocnění. Osvětová kampaň proběhne ve dnech 27. – 29. února v centru Brna, vše vyvrcholí 29. února na Hvězdárně a planetáriu Brno.

„Stejně jako v ostatních městech po celém světě se budou prodávat zlaté stužky, jejichž výtěžek poputuje Nadačnímu fondu Krtek,“ přibližuje tiskový mluvčí brněnské nemocnice Pavel Žára. Dobrovolníci budou také rozdávat infoleták s veškerými informacemi o zákeřných nemocech. V těchto dnech si lidé připomenou příběhy dětských onkoláčků, ty šťastné i ty méně šťastné, dozví se důležitost včasné diagnostiky, zjistí více o problematice dětských nádorů a jejich prevenci.

Sobotní program ve Hvězdárně začne v 10 hodin, těšit se můžete na představení v digitáriu, fotokoutek, přednášku Viery Bajčiové, od 17 hodin se uskuteční beseda s vyléčenými pacienty. Kromě toho bude připraveno malování na obličej, balonkář a tvořivá dílnička. Ambasadory akce Dny dětské onkologie se stali Hana Holišová, Michal Viewegh, HC Kometa Brno, Aleš Zbořil, Robert Jícha, Aleš Slanina, Roman Zach, Šárka Kašpárková a mnoho dalších. Celou akci bude moderovat Zbyněk Loucký.