Expedice Tatra Kolem Světa 2 se zastavila na Svoboďáku

zdroj: tatrakolemsveta2.cz

BRNO – Speciálně upravená Tatra 815 byla v obležení diváků v sobotu večer na náměstí Svobody. Tým expedice Tatra Kolem Světa 2 se tam zastavil na slavnostní start z Brna.

V sobotu odpoledne vyrazili na cestu kolem světa členové expedice Tatra kolem světa 2. Během tří let plánují ujet přibližně 270 tisíc kilometrů přes 69 zemí pěti kontinentů. Cestovatelského projektu se má postupně zúčastnit zhruba 300 lidí. Expedice nesoucí jméno slavné moravské automobilky chce navázat na legendární výpravu Tatra kolem světa z konce 80. let minulého století.

Tatra Kolem Světa 2 vyrazila v sobotu v poledne od pražského Rudolfina. V doprovodu svých fanoušků jela po D1 a večer pozdravila  fanoušky v Brně. V neděli v poledne pokřtili v Bratislavě Tatru na Trajdu. Zastávku Tatry v centru Brna si nenechaly ujít desítky Brňanů. Byli zvědaví především na auto Tatru 815 4×4 v expediční úpravě. Auto má hliníkovou nástavbu vážící pouhých 1380 kilogramů. Celkové náklady expedice od koupě vozu přes stavbu obytné části až po přepravu se odhadují až na 25 milionů korun.

Tatra Kolem Světa 2 se má stát největší expedicí kolem světa, které se bude moci postupně zúčastnit několik stovek lidí. „Cestování mě v životě nejvíce posunulo a jedním z hlavních cílů expedice je nabídnout takový prožitek dalším lidem,“ uvedl jeden z organizátorů cesty Marek Havlíček už dříve. Speciálně upravený vůz bude mít vyhrazená místa pro zájemce, kteří se budou moci postupně k expedici přidávat na různé úseky cesty. Podstatnou část prostředků, z níž je expedice financována, tvoří právě příspěvky dočasných členů expedice. Expedice je rozdělena do čtyř etap, přičemž mezi etapami na jednotlivé kontinenty bude vůz přepravován lodí.