Břeclavští strážníci se činí: Kočka na namrzlé střeše a dvojitý zásah

zdroj: MP Břeclav

BŘECLAV – Břeclavští strážníci kromě lidí a majetku zachraňují často i zvířátka. Minulý týden například v ulici Hraniční v okapu střechy uvízla kočka. Díky spolupráci strážníků s operátorem kamerového systému byl rychle zadržen zloděj, z kterého se vyklubala celostátně hledaná osoba.

V den, kdy zrovna výjimečně klesla rtuť teploměru na nulu, v ulici Hraniční v okapovém korytě na okraji střechy rodinného domu uvízla kočka. Celá střecha byla pokryta námrazou a velmi kluzká. Za použití žebříku byla kočka ze svého nedobrovolného zajetí vysvobozena a nezraněna snesena na pevnou zem.
V pondělí dopoledne přijali strážníci oznámení ženy, které bylo před prodejnou odcizeno jízdní kolo. Operátor městského kamerového systému se ihned pustil do prohledávání záznamů z kamer, které byly v dosahu. A byl úspěšný. Pachatel byl kamerou zachycen i s odcizeným kolem. Zloděje hlídka vzápětí zadržela. „Strážníci zjistili, že jde o muže podezřelého ze závažné majetkové trestné činnosti, po kterém pátrá policie. Zloděje strážníci předali policistům a kolo majitelce,“ sdělila mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó.