Srazila srnu, další řidič narazil do jejího auta

zdroj: Policie JMK

BLANSKO –  Hned dvě dopravní nehody se staly během pár vteřin na silnici I/43 ve směru z Brna na Svitavy v katastru obce Krhov. Naštěstí se nehody obešly bez zranění.

V neděli krátce po jedenácté hodině v noci nejprve srazila řidička srnu, která jí vběhla do cesty. Když zastavila, vzápětí do její Toyoty Yaris zezadu naboural další řidič Škody Octavia, který jel ve stejném směru. „Přivolaná policejní hlídka zjistila, že hlavní roli hrál alkohol. U obou účastníků nehody policisté provedli orientační dechovou zkoušku, která byla u muže pozitivní. Osmadvacetiletému šoférovi kolovalo v krvi 1.5 promile alkoholu v dechu. Devětačtyřicetiletá žena poškozeného vozidla měla zkoušku na alkohol negativní,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková. Naštěstí nebyl nikdo zraněný. Škoda na obou vozidlech byla předběžně vyčíslena na 110 tisíc korun. Viníkovi zadrželi řidičský průkaz a je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Během uplynulého víkendu policisté na Blanensku odhalili další dva řidiče pod vlivem alkoholu a pět řidičů pod vlivem drog. „Počet dopadených řidičů pod vlivem návykových látek je výsledkem zvýšené aktivity policejních hlídek, které tyto účastníky silničního provozu aktivně vyhledávají a předchází tak vzniku vážných dopravních nehod. Ty mají mnohdy fatální následky,“ dodala mluvčí.