Snižuje se to! Za jeden den je v kraji „jen“ o 8 nakažených více

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Krajská hygienická stanice v Brně uvedla ke dni 7. dubna v 18 hodin nejnovější informaci o aktuálním vývoji výskytu COVID-19 v Jihomoravském kraji.

Celkový počet osob s prokázanou nákazou COVID-19 je podle krajské hygieny 295, celostátní údaj však je 298 a kraj je tak na šestém místě s počtem 25,15 nakažených přepočtených na 100 tisíc obyvatel. Celkový počet osob indikovaných k testování od 29. 1. je 3350. Počet nařízených karantén v souvislosti s kontaktem s prokázaným případem COVID-19 bylo dosud celkem 1936. Z nich je aktuálně v platné karanténě 768 osob, ostatním již karanténní lhůta skončila. Vyléčilo se 30 osob, z toho 27 nehospitalizovaných a 3 hospitalizovaní. Další informace najdete zde. Z celkového počtu 295 případů bylo 28 pacientů hospitalizováno na infekčním oddělení, 17 pacientů bylo hospitalizováno v jiném zdravotnickém zařízení a 250 pacientů se léčilo doma, což je 85 % všech. Bohužel už zemřelo 5 osob, což byli pacienti se závažnými přidruženými chorobami, jejichž průměrný věk byl 74 let. Dva další pacienty ve vážném stavu přijala během pondělí Anesteziologicko resuscitační klinika Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. „Sedmasedmdesátiletého muže k nám přeložila břeclavská nemocnice a osmašedesátiletého pacienta nemocnice v Třinci,“ uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Stav dalších pacientů se mírně zlepšuje. „Jednoho mohli lékaři odpojit od umělé plicní ventilace. Díky péči našich zdravotníků se tedy mírně lepší stav už dvou pacientů a můžeme začít uvažovat o jejich přeložení na jiná oddělení,“ dodala Lipovská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.