V Brně skončilo testování kolektivní imunity

Zdroj: FN Brno

BRNO – Testování kolektivní imunity v Brně je u konce, odběrový stan na Moravském náměstí bude fungovat do zítřka. Kapacity určitých věkových skupin jsou už naplněny.

Výsledky zatím není možné zveřejnit, jdou teprve k analýze. Toto testování bylo retrospektivní, zkoumala se imunita obyvatel v různých věkových skupinách. Ať už testování dopadne jakkoliv, nebude mít zásadní vliv na uvolnění protikoronavirových opatření, na to slouží aktuální epidemiologická situace, která je v Česku nyní příznivá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na dnešní tiskové konferenci ke příležitosti ukončení testování také poděkoval Ladislav Dušek všem obyvatelům, kteří se testů zúčastnili, a také všem, kteří odběry prováděli a organizačně zajišťovali. „Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům FN Brno i medikům LF MU, kteří se do odběrů populace aktivně zapojili. Výsledky studie nám mohou pomoci například v rozhodování do jaké míry a kdy testovat pacienty na COVID-19 před operací,“ sdělil ředitel FN Brno Jaroslav Štěrba.