Žena po ošetření nechtěla opustit nemocnici, místo toho skončila na psychiatrii

Ilustrační foto.

BRNO – Většina lidí nerada chodí k doktorům a když už tedy musí, jsou rádi, když je lékař rychle ošetří a oni pak můžou odejít domů. To nebyl ale případ jednatřicetileté pacientky, které se z nemocnice nějak nechtělo.

Žena odmítala opustit nemocnici i po řádném ošetření, personál si s ní nevěděl rady, a tak na pomoc přivolal městské strážníky. „Pacientka od nás dostala stejnou otázku, zda má ještě nějaké jiné problémy, odpovědi se ale nikdo nedočkal. Místo toho začala nesrozumitelně vykřikovat a bouchat hlavou o zem,“ popisuje nevšední případ tiskový mluvčí Pavel Šoba. Hlídka městské policie na nic nečekala a pomocí donucovacích prostředků zabránila ještě většímu poranění labilní ženy. Nakonec ji museli strážníci spoutat, jelikož začala být agresivní a nebezpečná sobě i ostatním. Po této příhodě lékaři rozhodli o převozu do psychiatrické léčebny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.