Střecha tržnice na Zelném trhu se promění na pódium pro Brněnskou filharmonii

Ilustrační foto.

BRNO – Opatření proti koronaviru uzavřely koncertní sály. Z toho důvodu proběhne v pořadí druhý koncert Brněnské filharmonie pro veřejnost na střeše tržnice na Zelném trhu. Na vystoupení se můžete těšit v pondělí 25. května.

Od 19 hodin se rozezní skladby Vivaldiho, Mahlera nebo Rossiniho v podání violoncellistů Filharmonice Brno. Vše začne v 19 hodin, program potrvá 40 minut a vystřídá se 9 hudebníků. „Posluchači budou moci celý koncert sledovat online na velkoplošné obrazovce na Zelném trhu. Ta bude v provozu už od pondělního poledne a lidé se na ní dozvědí novinky z brněnských institucí, jako například aktuální otevírací dobu a pokyny pro využití jejich služeb,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Už 65. sezona se už blíží, od úterý 26. května se otevřou brány Besedního domu, kde proběhne celkem osm koncertů ve čtyřech dnech. Každý den se uskuteční dva koncerty, první od 15:30 a druhý od 18 hodin. Projekt s názvem Konec streamu. Hrajeme zase živě! nabídne komorní atmosféru bez dechových nástrojů a pro maximálně 130 osob. Pořadatelé nezapomněli ani na bezpečnostní opatření, sedadla budou rozmístěna s rozestupem dva metry.