VIDEO: Popletený senior jel na D1 v protisměru

ilustrační foto: Policie JMK

VYŠKOV – Ve čtvrtek krátce po jedenácté hodině dostali policisté na lince 158 několik oznámení o tom, že na dálnici D1 jede někdo v protisměru. Starší řidič jel protisměrem v rychlém pruhu. Šťastnou náhodou nedošlo k žádné srážce.

Bílé Felicie v protisměru si řidiči poprvé všimli již na 223. kilometru ve směru do Brna. Na místo okamžitě vyjely všechny dostupné policejní hlídky, které hned dálnici uzavřely. Okamžitě vzlétl i vrtulník letecké služby. Zanedlouho totiž piloti helikoptéry spatřili nejistě jedoucí bílou Felícii nedaleko dálnice. Hlídka pak devětaosmdesátiletého seniora zastavila až ve Slavkově u Brna. Podle policejního mluvčího Petra Valy popletený šofér vůbec nedokázal policistům vysvětlit, jak se na dálnici v protisměru dostal. Původně si totiž vyjel jen na krátkou projížďku za svým synem do vedlejší vesnice. Nakonec ale skončil ztracený 70 kilometrů daleko od domova. Podle prvotních informací měl řidič projet po dálnici v protisměru alespoň 10 kilometrů. „Nyní tak bude muset počítat s trestním stíháním pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. V případě odsouzení mu tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. V souvislosti v prošetřování tohoto trestného činu žádáme řidiče, kteří byli svědky nebezpečné jízdy, aby neprodleně zavolali na tísňovou linku 158. Případně se také mohou přímo obrátit na policisty z dálničního oddělení Ivanovice na Hané na telefonním čísle 974639760,“ uvedl Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

A dále mluvčí radí: „Pokud vidíte, že proti Vám jede vozidlo v protisměru, okamžitě sjeďte do pravého jízdního pruhu, zpomalte a zapněte výstražná světla. Pokud Vám to situace dovolí, bezodkladně volejte tísňovou linku 158 a operátorovi sdělte, kde se právě nacházíte. Včasnou a pohotovou reakcí totiž můžete zachránit nejen vlastní život.“