Muž neměl na veřejnosti nasazenou roušku, plival kolem sebe a ještě vyhrožoval strážníkům

Ilustrační foto.

BRNO – Veškerá nařízení se rozhodl ignorovat čtyřiadvacetiletý muž původem z Hodonínska. Na Mendlově náměstí se pohyboval bez roušky, hojně popíjel alkohol a ještě vyhrožoval přivolaným strážníkům. Jeho chování proto bude mít dohru.

„Strážníci se muže zeptali, proč nemá nasazenou roušku, odpovědí jim byly hlasité výkřiky a plivání na zem. Také jim sdělil, že žádná opatření dodržovat nebude,“ sdělil k případu tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Aby dodal svým slovům váhu, začal pít pivo z plastové láhve, i když mu strážníci opakovali, že je to zakázané. Po vypití obal odhodil na zem stejně jako nedopalek cigarety. Na adresu hlídky vyslal několik nadávek a nezapomněl ani na výhrůžky. Na to měla hlídka jasnou odpověď. Zavolala záchrannou službu, která muže převezla na záchytnou stanici. Z nedodržení nařízení se bude Hodoňan zpovídat u správního orgánu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.