Dobrá zpráva pro vozíčkáře. Tramvajová zastávka Grohova bude nově bezbariérová

Ilustrační foto.

BRNO – Na základě žádosti Dopravního podniku města Brna radní schválili projekt Bezbariérová úprava zastávky Grohova. V jednání je také poskytnutí dotace na realizaci v částce 3,8 milionu korun.

Tato výstavba zajistí  bezpečnost a uleví tak handicapovaným osobám. U přechodu pro chodce bude nově vytvořen ostrůvek, na který bude navazovat přístupová rampa k nástupním místům. „Pomocí kasselských obrubníků se zvýší výška nástupní hrany nad temeno kolejnice. V místě nástupiště, ochranného ostrůvku i v místě přístupu na zastávky budou doplněny prvky pro nevidomé a slabozraké. Základními použitými prvky budou kontrastní, signální a varovné pásy a vodicí pásy přechodu,“ vysvětlil radní města Brna Petr Kratochvíl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tím, že se zacházejí zastávky daleko od přechodů pro chodce, se zvýší také komfort při přecházení. Největším přínosem ovšem bude přístupnost této zastávky pro osoby s pohybovým, zrakovým, sluchovým a mentálním postižením a osoby pokročilého věku. Po realizaci se tak zastávka stane přátelská pro maminky s dětmi a osoby s postižením.